Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

Get Adobe Flash player

89 5351222
89 5272277


poniedziałek-piątek
10:00 - 17:00


Resetuj

Kontakt z nami

Katalog

Uczestników płacących WYSOKI SEZON
18.04 - 16.10.2013
NISKI SEZON
17.10-31.12.2013
45 2680 zł/osoba 2620 zł/osoba
35 2950zł/osoba 2890 zł/osoba
17 3150  zł/osoba 3090 zł/osoba

Cena od: 0.00 zł

WYCIECZKA PO HISZPANII
Śladami Maurów

Maurami, od średniowiecza nazywano muzułmanów pochodzenia afrykańskiego oraz z arabskiej części Półwyspu Iberyjskiego. Chociaż samą nazwę wymyślili Rzymianie to nazwa stała się synonimem Saracenów: arabów i Berberów, którzy na początku VIII wieku podbili Hiszpanię. Maurowie założyli w południowej Hiszpanii państwo al-Andalus ze stolicą w Cordobie. Pragniemy Państwa zaprosić właśnie na wyprawę po pięknej hiszpańskiej Andaluzji szlakiem architektury pozostałej po Maurach.

PROGRAM
Dzień 1                                                                                      
Miejsce wyjazdu 6.00 – pakowanie autobusu i rozpoczęcie imprezy. Przejazd na południowy-zachód Polski. Zgorzelec - przekroczenie granicy państwa i nocny przejazd do Francji.

Dzień 2
Wjazd do Hiszpanii. Przyjazd na Costa Brava w okolice Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu i okazja do wypoczynku nad morzem. OBIADO-KOLACJA  i NOCLEG.

DZIEŃ 3
ŚNIADANIE. BARCELONA - zwiedzanie stolicy Katalonii: Katedra Sagrada Familia, stare miasto z Katedrą Św. Eulalii, spacer Ulicą Las Ramblas. Przejazd do Walencji - OBIADO-KOLACJA i NOCLEG.

DZIEŃ 4
ŚNIADANIE.WALENCJA – zwiedzanie miasta, które przez pięć wieków rządzone było przez arabów: El Micalet, katedra ze świętym Graalem.  Plac de Cibeles oraz Mayor, rezydencja królewska Palacio Real, Puerta del Sol, przejazd ulicą Castellana. Przejazd w okolice Granady- OBIADO-KOLACJA i NOCLEG.

DZIEŃ 5
ŚNIADANIE. GRANADA. Zwiedzanie arcydzieła architektury arabskiej: ALHAMBRY – warowny zespół pałacowy wraz z ogrodami Generalife i twierdzą Alcazaba. Przejazd nad cieśninę gibraltarską. La Linea - OBIADO-KOLACJA  i NOCLEG.

DZIEŃ 6
ŚNIADANIE. REJS statkiem na kontynent afrykański do Maroka. TANGER – spacer po mieście portowym, które przez wieki było bazą wypadową do najazdów arabów na Półwysep Iberyjski. REJS – powrotny do Hiszpanii. La Linea - OBIADO-KOLACJA  i NOCLEG.

DZIEŃ 7
ŚNIADANIE. GIBRALTAR - spacer z widokiem na cieśninę – miejsce śmierci Gen. Sikorskiego. KADYKS - zwie­dzanie „białego miasta” zbudowanego na mierzei: mury obronne Katedra. SEWILLA -zwiedzanie obecnej stolicy Andaluzji: dzielnica Santa Cruz, Alkazar, plac Hiszpański. OBIADO-KOLACJA  i NOCLEG.

DZIEŃ 8
ŚNIADANIE. SEWILLA -zwiedzanie: Katedra Santa Maria z grobowcem Kolumba, minaret Giralda.  CORDOBA – zwiedzanie: dawny meczet Omajjadów - La Mezquita, dzielnica muzułmańska. Okolice La Carolina - OBIADO-KOLACJA  i NOCLEG.

 DZIEŃ 9
ŚNIADANIE. Przejazd obwodnicą MADRYTU na Costa Brava. Okazja do wieczornego spaceru nad morzem. OBIADO-KOLACJA i NOCLEG.

DZIEŃ 10
ŚNIADANIE. Przejazd przez Francję do Niemiec. Nocny przejazd do Polski.  

DZIEŃ 11                                                                 
ŚNIADANIE. Zgorzelec 8.00 - przyjazd do Polski. Miejsce przyjazdu 19.30 - Zakończenie imprezy.

ŚWIADCZENIA w cenie
autobus - turystyczny posiadający:  klimatyzację, DVD/CD, ekspres kawowy;
noclegi - 8 noclegów w hotelach **/*** (pokoje z łazienką  2-3 osobowe),
wyżywienie -  9 śniadań kontynentalnych i 8 obiado-kolacji,
ubezpieczenie - osób od nieszczęśliwych wypadków i leczenia za granicą NNW i KL-AXA;
obsługa - pilota na całej trasie

Cena nie zawiera
OPŁAT ORGANIZACYJNYCH.   W koszt uczestnictwa nie są wliczone opłaty przejazdowe: 40 euro.
Oraz fakultatywnie:
BILETÓW WSTĘPU do zwiedzanych obiektów, dla chętnych ok. 40 euro
REJS DO MAROKA, dla chętnych ok. 50 EUR

WIECZÓR HISZPAŃSKI - FLAMENCO, dla chętnych ok. 15 EUR

INFORMACJE DODATKOWE
NOCNE PRZEJAZDY. Program imprezy przewiduje dwa nocne przejazdy.